info@elitwheels.com 0 (236) 213 10 33

Elit Jant; Müşteri özel istekleri doğrultusunda her zaman alaşımlı jant üretim kalitesini garanti eden, Kalite Yönetim Sistem sertifikalarına sahip bir kuruluştur.

Her zaman daha da yüksek kaliteli jant üretimi bilinciyle hedeflediğimiz hafiflik, dayanıklılık ve daha fazla ısı iletimi sürüş sırasında daha iyi performans ve sürüş konforu anlamına gelir.

Run-Flat (EH2+)

Lastik profillerimiz H2 ve EH2+ profillerine uygun olarak ERTRO standartlarına göre 2 türlü tasarlanmıştır. Özellikle EW serisinde kullanılan EH2+ tubeless lastik serisi, tüm düz lastiklerle uyumlu olduğu gibi tüm Run-Flat lastiklerle de tam uyumludur. Lastiğin patlaması durumunda janttan kaymasını önleyen özel hump yapısı sayesinde lastiğin gevşemesini ve kaymasını önler.

TPMS (Lastik Basıncı izleme sistemi)

Tüm modellerimiz lastik basıncı izleme sistemleri (TPMS) ile uyumludur. Bu ölçüm cihazları lastiğin içindeki sıcaklığı ve basıncı gösterir, verileri gösterge panelinde görüntülenebilecek şekilde işler ve gönderir.

Hafiflik

Alaşımlı bir jantın diğer önemli avantajı sağlamlıktır. Önceliğimiz dayanım ve performansa bağlı olarak daha hafif jantlar üretmektir. Jant-Lastik birleşenleri süspansiyon tarafından desteklenmeyen araç bileşenleridir. Bu bileşenin hafifliği, özellikle viraj alma ve hızlanma sırasında daha iyi bir otomobil kullanımı anlamına gelir. Daha az ağırlığı desteklemek zorunda olan süspansiyonların daha reaktif olduğu açıktır. Bununla birlikte, frenleme ve hızlanma sırasında da daha iyi performans ve daha iyi yakıt tüketimi anlamına gelir.

Performans

Alaşımlı jantların sürüş sırasındaki performansı ve konforu arttırdığının bilincindeyiz. Bu nedenle jantlarımızı üretirken kaliteye yakından odaklanıyoruz. Alüminyum alaşımı iyi bir termal enerji iletkenidir ve bu özellik frenleme sırasında oluşan ısının en iyi şekilde dağıtılarak atılmasını sağlar. Bu özellik sayesinde ürünlerimizi frenleme sırasında oluşan ısının en iyi şekilde dağıtılarak atılmasını sağlar. Bu özellik sayesinde ürünlerimizi havanın jant yapısına kolayca erişerek ve disk frenini soğutacağı şekilde tasarlayabiliyoruz.